شركت فولاد خوزستان در یک نگاه

شرکت فولاد خوزستان (سهامی عام)در سال ۱۳۶۶ تاسیس و مرکز اصلی شرکت در استان خوزستان, شهرستان اهواز می باشد. شركت مذکور در تاریخ ۱۳۸۶/۰۵/۱۶ در بورس اوراق بهادار پذیرفته شده است.
موضوع فعالیت اصلی شرکت انجام عملیات ذوب و ریخته گری و نورد فلزات آهن و فولادهای آلیاژی جهت تولید انواع مقاطع هندسی استاندارد، موضوعات فرعی شامل تهیه و تولید لوازم و مواد و قطعات یدکی مورد نیاز، احداث و بهره برداری، توسعه، تعمیر و نگهداری، نوسازی و اداره کارخانه عملیات بازرگانی و سرمایه گذاری در شرکتهایی که با موضوع شرکت ارتباط داشته باشند و... است. شرکت فولاد خوزستان به عنوان یکی از ۴۹ شرکت قطعی واگذار شده به طرح توزیع سهام عدالت است و ۳۰٪‏ از سهام آن متعلق به مشمولین سهام عدالت می باشد.
سود تقسیم شده در مجمع عمومی شرکت فولاد خوزستان برای عملکرد سال مالی١٣٩٥ متعلق به مشمولین سهام عدالت مبلغ ۱۷۴میلیارد تومان بوده است.همچنین پیش بینی سود شرکت فولاد خوزستان برای عملکرد سال مالی ۱۳۹۶مبلغ ۸۷۶ ریال به ازای هر سهم است که در صورت تقسیم تمام سود، سهم مشمولین سهام عدالت از سود یاد شده مبلغ ۳۸۰ میلیارد تومان یعنی بالغ بر دو برابر سال قبل خواهد شد.