سیمان داراب (سهامی عام)در تاریخ 1366/10/22 تاسیس و مرکز اصلی شرکت در استان فارس می باشد. شرکت مذکور در تاریخ 1383/11/06 از طریق بورس اوراق بهادار به عموم عرضه شده است.

🔸موضوع فعالیت شرکت سیمان داراب تولید انواع سیمان و مصالح ساختمانی، اکتشاف استخراج و بهره برداری از معادن با رعایت مقررات موضوعه، تهیه و واردات ماشین آلات دستگاه های مورد نیاز، لوازم و مواد اولیه و کالاهای مجاز از داخل و خارج از کشور، توزیع، فروش، صادرات، تولیدات و فرآورده های شرکت و به طور کلی هر نوع عملیات بازرگانی و صنعتی که به طور مستقیم و یا غیر مستقیم با موضوع شرکت مربوط است، می باشد.

🔹شرکت سیمان داراب به عنوان یکی از ۴۹ شرکت قطعی واگذار شده به طرح توزیع سهام عدالت است و ۵۰٪‏ از سهام آن متعلق به مشمولین سهام عدالت می باشد.

🔸سود تقسیم شده در مجمع عمومی شرکت سیمان داراب برای عملکرد سال مالی١٣٩٥ متعلق به مشمولین سهام عدالت مبلغ ۲.۷میلیارد تومان بوده است.

🔹همچنین پیش بینی سود شرکت سیمان داراب برای عملکرد سال مالی ۱۳۹۶مبلغ ۱۰۸ریال به ازاء هر سهم است که در صورت تقسیم تمام سود، سهم مشمولین سهام عدالت از سود یاد شده مبلغ ۴.۸ میلیارد تومان خواهد شد.